YeniFoça WindSurf Club

Kulübümüz

2011 yılında İzmir Yenifoça sahilinde kurulmuştur.
Amacımız Yenifoça ve çevresindeki spor sever insanları denizle buluşturmak, onları windsurf ve yelken sporu ile tanıştırmak sevdirmek ve gençleri yelken disiplinine sahip, kurallarını bilen sporcular olarak yetiştirmektir.
Kulübümüzde eğitim gören sporcular sadece windsurf ve yelkenle tanışmayacaklar ayni zamanda bu disiplinlerin kurallarını, mantığını ve işleyişini öğrenerek yelken sporcusu olacaklardır.
Kurucu üyelerimiz 25 yıldır bu sahillerde sörf yapmakta olan ve Türkiye şampiyonalarında dereceleri olan Dünya Şampıyonası Musabakalarında tecrübelerı olan sporculardır. İzmir’e yakınlığı, ılıman iklimi, kesintisiz İmbat, poyraz ve lodosu, kapalı ve güvenli denizi, çevresindeki Çam Ormanıyla Yenifoça sörf ve yelken için mükemmel bir lokasyondur. Kulübümüzde her seviyede ve her yaşta öğrenciye Dünya standartlarında, spor akademisi mezunu eğitmenler eşliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde Profesyonel Windsurf eğitmenlerine sahip olup, Windsurf (Funboard, Slalom), Olimpik Windsurf Techno, RSX Yelken eğitimleri verilmektedir.
Kulübümüz, yelken-board kurulum, söküm, yıkama, depolama ve tamir alanları, 1 adet kurtarma ve antrenman botu, yüzer iskelesi, sürekli bol ve kaliteli kullanım suyu, duş, wc, kafeteryası, 2016 model malzemeleriyle, video antrenman olanakları, malzeme kiralama-satış ve konaklama imkanıyla windsurf ve yelken başlamak ve ilerletmek isteyenlerin hizmetindedir. Eğitimler en fazla 3/5′li gruplar halinde ve size uygun gün ve saatlerde verilmektedir. Kulübümüzden veya dışarıdan beginner (başlangıç) eğitimini tamamlamış olanlara malzeme kiralaması yapılmakta veya isteyenlere ileri seviye eğitim veya ingilizce ve almanca birebir eğitim verilmektedir. Ayrıca her türlü windsurf malzemesini sıfır veya 2. el olarak satın alabilir, satabilir, veya tamirini yaptırabilirsiniz. Kulübümüz 12 ay hizmet vermektedir.

NEDEN WINDSURF ?

WINDSURF ve YELKEN SPORU, SİZE, ÖZELLİKLE ÇOCUKLARINIZA, TÜM DİĞER SPOR DALLARINA NAZARAN COK DAHA ÖZEL DEĞERLER KATAR.

DÜRÜSTLÜK - ÖZELEŞTİRİ- İÇ HUZUR ÇABUK KARAR VERME

WINDSURF ve YELKEN SPORU GÜÇLÜ KİŞİLİKLER YARATIR.

DAYANIKLILIK -KARARLILIK - MÜCADELE RUHU FİZİKSEL SAĞLIK - PSİKOLOJİK GELİŞİM

WINDSURF ve YELKEN SPORU YAŞAMDA BAŞARILI KİŞİLİKLER YARATIR.

ANALİTİK DÜŞÜNCE - MOTOR YETENEKLERİ-ZEKÂ GELİŞİMİ

YELKEN SPORU SOSYAL KİŞİLİKLER YARATIR.

ÖZGÜVEN VE CESARET SOSYAL ÇEVRE GELİŞİMİ, TAKIM ÇALIŞMASI, PAYLAŞIM.

WINDSURF ve YELKEN SPORU HER YAŞTA YAPILABİLİR, HER YAŞTA BAŞLANABİLİR.

HER YAŞA ve HER BÜTÇEYE UYGUN BİR SPOR DALI.

WINDSURF ve YELKEN SPORU KENDİNE DOĞAYA ÇEVREYE SAYGILI KİŞİLER GELİŞTİRİR.

ÇEVREYE VE DOĞAYA SAYGILIDIR KENDİNİ KORUR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK KALIR.

WINDSURF ve YELKEN SPORU GÜÇLÜ KİŞİLİKLER YARATIR.

DAYANIKLILIK -KARARLILIK - MÜCADELE RUHU FİZİKSEL SAĞLIK - PSİKOLOJİK GELİŞİM

SORUMLULUK SAHİBİ, OLGUN KİŞİLER GELİŞTİRİR.

GÜVENLİ BİR SPORDUR.

WINDSURF ve YELKEN SPORUNU DİĞER SPOR DALLARINDAN AYRI KILAN TÜM BU DEĞERLERE SAHİP KİŞİLER DEN BİRİSİ OLMAK VEYA EN ÖNEMLİSİ, CANINIZ, YÜREĞİNİZ OLAN ÇOCUĞUNUZUN BU DEĞERLERE SAHİP OLMASINI İSTEMEZ MİSİNİZ?

"Dostça, Yenifoça"

Yenifoça windsurf ve Yelken Kulübünde düzenli olarak yaz okulu düzenlenmekte, buradan yetişen gençlerimiz sporcu olarak yarış takımlarımıza kazandırılmakta ve olimpiyatlara kadar uzanan bu yolda onlara eşlik etmektedir. Rüzgar Sörfü ve Yelken günümüzde bir hobi değil eğitim alanında burs avantajları sağlayan, özellikleri gereği yaşamın her alanına faydalı olan ve iş yaşamında gelecekte kariyerlerinde büyük faydalar sağlayacak bir yaşam biçimi olmuştur.

YENİFOÇA & WINDSURF

İklimi, kuzey rüzgarlarının kuvvetli ve sık olmasının yanında son derece güvenli bir koy olmasından dolayı Yenifoça ayrı bir keyiftir Windsurf tutkunları için.