YeniFoça WindSurf Club

BAŞLANGIÇ SEVİYE GRUP DERSLERİ

Kulübümüz Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde, Profesyonel Windsurf eğitmenleri eşliğinde, 12 ay boyunca Başlangıç Seviyesi derslerimiz; 3-5'er kişilik gruplar için 2'er saatlik seanslar halinde toplam 10 saatlik grup dersleri düzenlemektedir.

BAŞLANGIÇ SEVİYE ÖZEL DERSLER

Kulübümüz Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde, Profesyonel Windsurf eğitmenleri eşliğinde, 12 ay boyunca, 1'e 1 eğitmen eşliğinde 2 - 4- 6 ve 8'er saatlik seanslar halinde özel dersler düzenlemektedir.

BAŞLANGIÇ SEVİYE EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Windsurf sporunun en temel bilgi ve eğitimini kapsayan bu program ile windsurf kariyerine başlanır. Eğitim sırasında en yeni teknolojiye sahip ürünler YENİFOÇA WINDSURF CLUB tarafından kursiyerlere kullandırılır.
KARA EĞİTİMİ (TEMEL EĞİTİM), TRAMOLA, KAVANÇA DÖNÜŞ.
YÖN TAYİNİ, MALZEME TANIMA, DENGE, HIZLANMA, HAVAYA GÖRE MALZEME SEÇİMİ


ORTA SEVİYE ÖZEL DERSLER

Windsurf eğitiminin ikinci seviyesi olan orta seviyede kursiyerlerin güçlerini ekonomik kullanarak windsurf yapabilmeleri sağlanır. Kursiyerler bu program içerisinde ayaklık, trapez kullanarak hızlarını üst seviyeye çıkartırlar.
Bu eğitimde kursiyerler, 2er saatlik 1seanstan 3seansa kadar eğitim alabilirler.

TRAPEZ KULLANMA, SAHİLDEN KALKIŞ, AYAKLIK KULLANIMI, HIZLI TRAMOLA, HIZLI KAVANÇA, HIZLANMA, BEACH START.

İLERİ SEVİYE ÖZEL DERSLER

Windsurf eğitiminin bu aşaması sporcuyu zor koşullarda surf yapmaya hazırlamak ve windsurf sporunun en eğlenceli kısmına geçmektir. Sporcular bu kursta sudan kalkış waterstart ve hızlı dönüşleri jibe öğrenirler.
İLERİ TRAPEZ VE AYAKLIK TEKNİKLERİ, DERİN SUDAN KALKIŞ, SERT HAVADA DOĞRU MALZEME ve EKİPMAN TERCİHİ, KONTROL TEKNİKLERİ ve AYARLAR.